Historie podRóżne Konkurs

Moja Historia (podRóżna – Grecka komunikacja

grecke_taxi
Historia nadesłana przez:
Zofia Ochniak
Grecka komunikacja

Koleżanka, z którą często podróżuję uwielbia odwiedzać cmentarze. Są obowiązkowym punktem programu na każdym wyjeździe. Zanim wyjechałyśmy do Grecji, wiedziała o cmentarzach więcej niż o Atenach. Greckie cmentarze rzeczywiście są bardzo oryginalne głównie ze względu na kolorowe zdjęcia poustawiane na grobach. W pomnikach pozostawione są specjalne wnęki z zasuwaną szybą, w których znajdują się fotografie. Dzięki temu możemy zobaczyć nie tylko zmarłego przed śmiercią, ale również za młodu.
Gdy okazało się, że cmentarz położony jest 2 km od naszego hotelu, byłam załamana. Wiedziałam, że koleżanka nie odpuści. Udało mi się jednak namówić ją na taksówkę.

Kiedy wsiadłyśmy do środka, koleżanka uśmiechnęła się do taksówkarza i powiedziała „Na cmentarz, poproszę”. Słowo „cmentarz” powtórzyła jeszcze kilka razy, na różne sposoby, głośno, wyraźnie, wolno, ale nic nie pomogło. Taksówkarz nie miał bladego pojęcia gdzie ma nas zawieźć. W końcu koleżanka przeżegnała się. Grek zareagował. Skinął głową i ruszył. Gdy koleżanka zorientowała się, że wiezie nad pod cerkiew zaczęła stanowczo protestować. Grek patrzył na nas osłupiały. Koleżanka chwyciła się za szyję udając, że się dusi. Wystawianie języka i przewracanie oczami nie naprowadziło go na żaden trop. Spoglądał na nas przerażony. Pewnie zastanawiał się jak wycofać się z kursu. Wreszcie przypomniało mi się, że mam w torbie notes. Wyjęłam go i tak jak potrafiłyśmy, namalowałyśmy cmentarz. Bingo! Grekowi chyba ulżyło. Za 5 minut byłyśmy na cmentarzu, choć podczas drogi nasz taksówkarz czujnie obserwował nas przez lusterko.
Chciałyśmy mu wytłumaczyć by wrócił po nas za godzinę, ale nie zdążyłyśmy. Kiedy zamknęły się drzwi, Grek wrzucił gaz i odjechał, aż się za nim kurzyło.

Ten tekst bierze udział w konkursie „Moje historie (pod)różne”. Jeśli chcesz podzielić się z nami swoją historią i wziąć udział w konkursie, prześlij ją na adres mojahistoria@funclub.pl. Regulamin konkursu.