Historie podRóżne Konkurs

Moja Historia (pod)Różna – Podróżowanie po Albanii

Podróżowanie po Albanii
Historia nadesłana przez:
Alicja i Michał Rogalscy
Podróżowanie po Albanii

Hmm…, nie jest tak oczywiste. Na początek musicie wiedzieć, że w Albanii dworzec autobusowy i rozkład jazdy to pojęcia abstrakcyjne. Po 2 dniach poszukiwań informacji o busie do Beratu zdobyliśmy ją od pana ze stacji benzynowej. Dzień wyjazdu, cóż za zdziwienie stajemy przed starym, przeładowanym mercedesem gdzie pan kierowca organizuje miejsca dla pasażerów stawiając plastikowe skrzynki na środku wąskiego przejścia.
Podróż ok. 60km trwała 3h!!! Myśleliśmy, że droga powrotna nas nie zaskoczy, ale nic bardziej mylnego. Po kilku godzinach pobytu w Beracie nagle słyszymy, że ktoś nas woła. Z zaskoczeniem zauważyliśmy, że to kierowca busika zatrzymując ruch uliczny namawia nas na powrót do Vlory, oczywiście nie zastanawiając się skorzystaliśmy. W podróży powrotnej kierowca zaczął prowadzić coś na wzór sprzedaży obwoźnej (śmietana od pasażerki wymieniona w innej miejscowości na płyty CD, reklamówka z fasolką na papierosy itp). Z brakiem klimatyzacji w samochodzie kierowca radził sobie w ten sposób, że w czasie postoju zlewał sobie spodnie wodą z węża.

Do całości można dodać – strasznie wyboistą drogę, średnią prędkość ok. 30km/h, zapach palonej izolacji przekaźnika pod kierownica, dziwne miejsca postoju busika, a do tego wspaniałe widoki, przemiłych ludzi, starających się nawiązać kontakt mimo bariery językowej, dużo zabawnych sytuacji i fantastyczne wspomnienia!

Ten tekst bierze udział w konkursie „Moje historie (pod)różne”. Jeśli chcesz podzielić się z nami swoją historią i wziąć udział w konkursie, prześlij ją na adres mojahistoria@funclub.pl. Regulamin konkursu.