Historie podRóżne Konkurs

Moja Historia (pod)Różna – Literackie wędrówki

Barcelona
Historia nadesłana przez:
Hanna Dąbrowska
Literackie wędrówki

Literackie wędrówki to motto jednej z naszych wypraw do Barcelony. Jako miłośniczki twórczości Zafona postanowiłyśmy odwiedzić miejsca, którymi wędrowali bohaterowie jego książek. Piękna wrześniowa pogoda sprzyjała naszemu spacerowi. Podziwiałyśmy te znane i mniej znane place, ulice i budowle. Przejęte straciłyśmy poczucie czasu. Był koniec września, a więc wcześnie zapadał zmrok. Udałyśmy się jednak na Carrer de l’Arc del Teatre, by odszukać Cmentarz Zapomnianych Książek.

Z duszą na ramieniu zagłębiłyśmy się w pustą, wąską i mroczną uliczkę, pozostawiając za sobą światła Rambli. Nagle zatrzymał mnie szept towarzyszki: „Uważaj”. Przed nami pojawił się cień, który stawał się coraz większy. Moja bujna wyobraźnia rozszalała się na dobre. Strach rósł, a serce waliło jak oszalałe. Chciałam się wycofać, ale zmroziło mnie zupełnie. Czułam jak lodowate powietrze owiało moje ciało. Wtem z mroku wynurzyła się olbrzymia postać ubrana w damskie fatałaszki. Stałam jak wryta, wpatrując się w owo zjawisko. Do przytomności doprowadził mnie miły męski głos: „Hello, where are you going now?” Emocje zaczęły opadać.

Po wzajemnych wyjaśnieniach i prezentacji okazało się, że spotkałyśmy piękną drag queen, zmierzającą na nocną zabawę na Rambli. Pamiątką z tego dziwnego spotkania jest różowe boa, które zawisło na mojej szyi. A Cmentarz Zapomnianych Książek? Cóż, może odnajdziemy go w tym roku podczas kolejnego pobytu w Barcelonie…

Ten tekst bierze udział w konkursie „Moje historie (pod)różne”. Jeśli chcesz podzielić się z nami swoją historią i wziąć udział w konkursie, prześlij ją na adres mojahistoria@funclub.pl. Regulamin konkursu.