Historie podRóżne Konkurs

Moja historia (pod)Różna – Albański Design

Albania Funclub
Historia nadesłana przez:
Greta Kubiak
Albański Design
W trakcie jednej z wycieczek fakultatywnych odwiedziłyśmy Gjirokastre – Miasto Tysiąca Schodów.
Po intensywnym zwiedzaniu udałyśmy się na zakup pamiątek, do kameralnego, ale dobrze wyposażonego sklepiku. Sklepik był prowadzony przez rodzinę: mama, tata i dwie córki.
Każde z nich było bardzo pomocne, wszyscy ochoczo doradzali, zachęcali do degustacji perfekcyjnie posługując się językiem angielskim. Częstowano nas krajowymi alkoholami, dowiedziałyśmy się o nich niemal wszystkiego, gdyż wykwalifikowana obsługa znała każdy szczegół dotyczący produkcji poszczególnych alkoholi: raki, koniak, brandy… Bez trudu odpowiadali na każde nasze pytanie. Między sobą stwierdziłyśmy, że obsługa jest na wysokim, europejskim poziomie i byłyśmy bardzo ukontentowane. Zakupiłyśmy różne pamiątki oraz niektóre z polecanych alkoholi.
W prezencie od właścicieli otrzymałyśmy magnes z flagą Albanii. Jakież było nasze zdziwienie gdy podano nam nasze alkohole zapakowane w codzienną prasę albańską. Do dzisiaj trzymamy to oryginalne i zabawne opakowanie i pokazujemy znajomym jako ciekawostkę. W tym roku powracająca do Albanii,

Ten tekst bierze udział w konkursie „Moja Historia (pod)Różna”. Jeśli chcesz podzielić się z nami swoją historią i wziąć udział w konkursie, prześlij ją na adres mojahistoria@funclub.pl. Regulamin konkursu.