Funclub w Chinach

Metrem na wyspę Hong Kong

Hongkong

Dzisiaj od rana przejechaliśmy czerwoną linią metra na wyspę Hong Kong. Wysiedliśmy na przystanku Central, skąd rozpoczęliśmy zwiedzanie. Pierwsze co rzuca się w oczy to piętrowe, bardzo wąskie tramwaje. Można je spotkać wyłącznie na wyspie Hong Kong. Robią niesamowite wrażenie. Oczywiście nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności przejechania się nimi. Trasa jest bardzo atrakcyjna, bo wiedzie główną ulicą, wzdłuż zatoki, od jednego końca wyspy do drugiego. Opłata za przejazd tramwajem jest jednorazowa i wynosi 2,3 HKS/osoba.
Ruch na ulicach jest niewyobrażalny. Chyba jeszcze większego w życiu nie widziałem. Dużo jest ludzi w garniturach i kobiet w eleganckich kostiumach. Widać, że jest to istotne centrum finansowe świata. Co kilka metrów są restauracje, kafejki i sklepy z zegarkami co 30 metrów. Czas to pieniądz w Hong Kongu, chyba dlatego kupują tak drogie zegarki:)
Tramwajem przejechaliśmy do Causeway Bay. Jest to najlepsze miejsce na zakupy rzeczy markowych w Hong Kongu. Prosto ze stacji metra Causeway Bay wysiada się do centrum handlowego SOGO. Jest to ogromnych rozmiarów dom towarowy, gdzie na 10 piętrach można kupić wszystko. Każda najważniejsza marka światowa ma tutaj swoje stoisko. Ceny są atrakcyjne, bo organizowane są regularne promocje. Nam udało się kupić wiele prezentów za relatywnie małe pieniądze.
Komunikacja w Hong Kongu jest rozwiązana perfekcyjnie. Autobusów piętrowych jest więcej niż samochodów na naszych autostradach, taksówki są na każdej ulicy, a metro ma 11 linii. Wszystkie przystanki metra są bardzo czyste, przesiadki zajmują kilka sekund. Nie może być inaczej skoro metrem podróżują tutaj miliony ludzi.
Teraz jedziemy do Cheung Sha Wan. Sprawdzimy jak wyglądają kolejne dzielnice…