Historie podRóżne

Co się dzieje w Hiszpanii latem? – Kartony w Barcelonie

Dominika Barcelona Hiszpania

 

DominikaBuenos Dias Amigos!
Nazywam się Dominika Żarkowska. Od 8 lat zajmuję się naszymi gośćmi w Hiszpanii. Przez ten czas uzbierało się mnóstwo zabawnych anegdot, na które po każdym sezonie niecierpliwie czeka moja rodzina i znajomi.

KARTON w BARCELONIE
Każdy turysta oraz pracownik branży wie, że w grupie zawsze znajdzie się KTOŚ.
Tym kimś podczas wrześniowej wycieczki do Barcelony był pan Daniel – młody, szalony student zdradzający oznaki głębokiego upojenia poprzedniej nocy, który podróżował w towarzystwie ogromnego kartonu z tektury. Daniel, czy też karton, mocno irytował wycieczkowiczów z powodu notorycznych spóźnień na zbiórki. Bo trzeba zaznaczyć, że karton brał czynny udział w zwiedzaniu Sagrady, Parku Guell, a nawet stadionu Camp Nou, na który o dziwo został wpuszczony. Na każdym przystanku Daniel dopytywał o pocztę i koszt wysyłki kartonu do Polski, jednak cena 40 euro ostatecznie zrujnowała jego plan. W miarę upływu czasu złość turystów na Daniela ustępowała, tym bardziej, że wytrzeźwiał całkowicie w godzinach wieczornych i dał się poznać jako przemiły człowiek. Karton z kolei zyskał spore zainteresowanie grupy, która koniecznie chciała poznać jego zawartość. W drodze powrotnej Daniel postanowił zadośćuczynić nam spóźnienia i niedogodności związane z obecnością kartonu i poprosił o mikrofon.

Dowcipy, które wybrał na tę okazję wywołały u turystów silny rumień i chrząknięcia, za to dużo lepsze okazały się historie o sprzedaży malucha za 45 złotych i umawianiu się na randki z dziewczynami z Naszej Klasy. Kiedy dojeżdżaliśmy do Lloret de Mar, Daniel tak się rozkręcił, że w dowód sympatii wyjawił tajemnicę swego kartonu. Otworzył go i uroczyście zaprezentował ogromnego lizaka. Dowiedzieliśmy się, że ten właśnie lizak był souvenirem dla jego pozostawionej w Polsce dziewczyny. Do lizaka dołączony był liścik, którego treść również poznaliśmy:
„Miłego lizania. Wracam w piątek.”

…część 3 już w poniedziałek:)